Арт-завод "МЕХАНИКА" Иная Земля

English EN Russian RU Ukrainian UK
English EN Russian RU Ukrainian UK
English EN Russian RU Ukrainian UK

Історія

Історія проекту

Історія проекту арт-заводу «Механіка» почалася в кінці 2015 року, коли команда «QTINY CREW», творці грандіозних харківських вечірок, вирішили створити своє місце, де не буде забобонів і обмежень і кожен зможе втілювати в життя найсміливіші ідеї та розвивати творче середовище рідного міста.

Надихнувшись міжнародним досвідом перетворення (ревіталізації) покинутих промислових зон на модні та сучасні міські простори, в грудні 2015 року було прийнято рішення створити в Харкові завод з виробництва емоцій – арт-завод «Механіка. Інша Земля». 

Ревіталізація

У січні 2016 року розпочався процес по відновленню і перетворенню 100-літніх стін Харківського паровозобудівного заводу, який до цього планувався використовуватися в якості складів. 

А вже 1 жовтня 2016 року відбулося перша публічна подія – концерт Quest Pistols Show, яке офіційно оголосило про відкриття заводських дверей для всіх бажаючих.

Процес ревіталізації Арт-заводу здійснювався поетапно:

Січень 2016 року

Початок відновлювальних робіт

Січень 2016 року

1 жовтня 2016 року

Відкриття заводу та 3-го цеху «Движ-Маш»

1 жовтня 2016 року

27 травня 2017 року

Відкриття 1 цеху «Паркова Зона» і 2-го цеху «Атріум»

27 травня 2017 року

25 вересня 2020 року

Відкриття експо-холу «МЕГАЗАЛ»

25 вересня 2020 року

2021 рік

Продовження

2021 рік

На сьогоднішній день процес відновлення заводу завершено на

Відновлення заводу 85%

Історія заводу

Креативний простір арт-заводу «Механіка», розташований в цехах харківського паровозобудівного заводу імені Комінтерну (ХПЗ), будівництво якого почалося в 20 липня 1895 року.

У будівництві заводу брали участь брати Стефан і Філіп Буе – французькі фахівці-машинобудівники. 

А першим директором заводу став інженер Павло Ріццоні, під керівництвом якого 5 грудня 1897 г. Був випущений перший паровоз. У 1903 році був випущений 1000-й ювілейний паровоз.

Крім паровозів на ХПЗ створювалася сільськогосподарська техніка, пізніше – двигуни внутрішнього згоряння;  котли паровозні, корабельні та іншого призначення. 

З початком 1-ї світової війни завод виробляв снаряди, міни, транспортні вагони.
Під час жовтневої революції 1917 р колектив заводу став фундаментом Харківського бойового полку, взяла активну участь в кривавих сутичках Громадянської війни. 

На початку 1941 року під час бойових дій ХПЗ змушений був перемістити виробництво на Урал, де почалося будівництво легендарних танків Т-34.

У 1978 році ХПЗ перейменували в «Завод імені Малишева»

У 90-і роки XX століття початкові заводські цехи ХПЗ прийшли у занепад і використовувалися як складські приміщення до моменту початку процесу ревіталізації в новій формі – творчого простору арт-заводу «Механіка». 

Top

Залишити заявку

  Залишити заявку
   Скачать    Скачать     Залишити заявку
      Літні заходи

      Літній просторий майданчик арт-заводу площею 4000 м2 забезпечить ідеальний міський фон для різного роду фестивалів за участю вуличних продавців їжі, корпоративних заходів на відкритому повітрі і промо-акцій і вечірок.

      А також стане відмінним місцем для невеликих пакунків, бранчів, виїзних занять спортом і ночей кіно під відкритим небом і приватних вечірок.

      І для цього у нас є всі умови – вуличні меблі, шезлонги, парасольки, гірлянди, вулична їжа і технічний парк світлового і звукового обладнання від кращої прокатної компанії Харкова.

      Промоакції

      Надайте серйозний вплив на випуск вашого бренду або продукту за допомогою арт-заводу «Механіка». Наш простір – ідеальне нетрадиційне місце для презентації вашого унікального продукту і демонстрації свого бренду.

      Ми створили платформу для зустрічей і спілкування активних, енергійних і сучасних людей, зацікавлених в розвитку і прогресі.

      Саме тому наш простір ідеально підходить для проведення івент-маркетингу, продакт плейсменту, промо-акцій, презентацій і брендових проявів. А унікальна атмосфера заводу супроводжує в ненав’язливій і цікавій формі закохатися в ваш продукт і стати його фанатом.

      Культура і театр

      Де ще як не в самому креативному місці Харкова проводити культурні події!

      Будь то ярмарок мистецтв, стріт-арт фестиваль, виставка або творчий вечір митця – все це можливо і навіть більше.

      Арт-завод «Механіка» також ідеально підходить для проведення театральних подій, включаючи імерсивні театр. А стелі від 10 до 15 метрів з кран-балками дозволяють вписати габаритні декорації у саму нестандартну задумку режисера.

      Спорт

      Механіка – це не тільки місце для концертів і виставок, а ще й велика арена для проведення спортивних змагань, турнірів і Челендж.

      У нас можливо провести вечір боксу, паркур, бої без правил, слалом змагання на роликових ковзанах, швидкісні гонки спортивних дронів, фітнес конвенції, провести турнір з кіберспорту і всілякі спортивні майстер-класи.

      Наші павільйони дозволяють встановити ринг, Октагон і спорудити смугу перешкод.

      Конференції

      Величезний простір Механіки, виконаний в стилі брутального лофту, володіє неповторною індивідуальністю, що створює відчуття невимушеності. Все це створює ідеальну атмосферу для проведення стильних і не стандартних бізнес подій, форумів, конференцій.

      Ряд взаємопов’язаних просторів дає можливість проводити різні заходи в декількох залах і створювати кімнати для відпочинку, зони для спілкування, зони для семінарів або навіть вечірки після конференції, щоб завершити враження в істинному стилі Механіки.

      Концерти

      Арт-завод «Механіка» може, без перебільшень, пишатися своїми концертами. Ось уже майже 5 років разом з найкращими концертними агентствами ми даруємо глядачам виступи найбільших зірок вітчизняної та зарубіжної музики, яскраві і цікаві шоу-програми. Сьогодні ми є однією з найпопулярніших і великих концертних майданчиків Харкова. Нам довіряють як організатори, так і глядачі з артистами. Головний доказ цих слів – відвідуваність.

      Арт-завод «Механіка» має в своєму розпорядженні 2 критих концертні майданчики місткістю від 2500 до 5000 осіб (Рух-Маш, МЕГАЗАЛ) і однієї літньої (Паркова Зона) для проведення open air фестивалів до 6000 чоловік.

      Наші концертні майданчики здатні підлаштуватися під захід будь-якого формату. Тут можливо створити як атмосферу крутого рейву, так і затишну обстановку камерного концерту, провести грандіозне шоу або дитячу виставу, влаштувати спортивні змагання або stand-up виступ, а можна і театральну постановку або рок оперу. Вибирайте, а ми допоможемо щоб все пройшло ідеально.

      Виставки

      Фантастичний простір арт-заводу «Механіка» це чисте полотно з фарбами для створення вражаючого виставкового центру.

      Виходьте за рамки можливого, реалізуйте нестандартні разом з арт-заводом «Механіка»!

      Завдяки великій кількості взаємопов’язаних просторів і надихаючих спеціальних зон для спілкування або відпочинку, наші павільйони пропонують можливість проводити різні заходи на декількох майданчиках і в декількох залах одночасно. Ви також можете додати кімнати для семінарів, VIP-зони або навіть влаштувати вечірку для експонентів, щоб завершити враження в істинному стилі Механіки.

      Корпоративи

      В арт-заводі «Механіка» немає нічого пересічного. Це дійсно вражаючий вибір для сезонних корпоративних вечірок в будь-який час року.

      Якщо ви з нетерпінням чекаєте новорічної вечірки, наш простір плюс творчий підхід перевершить ваші очікування. До ваших послуг безліч варіантів послуг в залежності від вимог вашого заходу.

      Фестивалі

      Коли справа доходить до великомасштабних публічних заходів і фестивалів, враження – це все!

      У нас є багатий досвід проведення масштабних заходів для більш ніж 3000 чоловік, так що ви в надійних руках.

      Що стосується самого місця проведення, ваші гості мають доступ до великого простору в декількох різних павільйонах, розташованих на 25000 м2 приватної огородженої території.

      Наш простір має безмежні можливості, різні локації і зони, щоб ваш захід проходив бездоганно. У нас можна все: музичні та дозвільні фестивалі, тематичні, і спеціалізовані, для певної субкультури і все, що ваша душа забажає!